Відомий український співак нігерійського походження, музикант, телеведучий, лідер гурту "The ВЙО" Мирослав Кувалдін після початку повномасштабної війни, як і багато інших артистів, став на захист України і зараз служить на Донеччині.

Про те, як зараз підтримує побратимів, а також про те, як проходять його бойові дні, Мирослав розповів в інтерв'ю для проекту "Культурні сили України", відео вже доступне в мережі YouTube.

Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube
Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube

"У мене не було жодного страху перед мобілізацією, я пішов добровольцем, вже на другий день. Я пішов, як у монастир, опустив гриву – так, пане офіцер; - Ні, пан офіцер. Засунув у жопу весь свій досвід, усі досягнення та просто виконую завдання”, — розповів Мирослав.

Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube
Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Зніміть свої гроші з карток: пенсіонерам повідомили важливу інформацію Знайомся, це "чужа платіжка": що буде, якщо не виконати важливе правило Тарифи піднімуть з 1 січня: комунальники приготували новорічний "сюрприз" Введення графіків неминуче: експерт розповів, коли українцям почнуть вимикати світло
Показати ще

А зараз Мирослав молодший сержант Кувалдін, що служить у 59 бригаді, займається морально-психологічним забезпеченням бійців. Він разом із "Культурним десантом" їздить вздовж лінії зіткнення, в основному – це три чи чотири концерти на день.

Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube
Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube

Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube
Мирослав Кувалдін, скріншот: YouTube

"Приїжджаємо нашою маленькою групкою, і робимо так, щоб на годинку півтори військовослужбовець трохи забув про те, де він знаходиться. А потім, щоб згадав, де знаходиться, і для чого. Загалом працюємо з морально-психологічним станом”, - додав Мирослав.

Нагадаємо, що співак має нігерійське походження, оскільки його батько із Нігерії, а тут навчався у Запорізькому медичному інституті. Після закінчення навчання чоловік виїхав на батьківщину, а Мирослава виховувала мати.

У 1991 році разом із Сергієм Підкаурою Кувалдін створив групу "The ВЙО". У 1995 році колектив став лауреатом фестивалю "Червона рута" з піснею "Ганджа". 2000 року на запрошення Олександра Асаулюка Мирослав розпочав кар'єру телевізійника на каналі М1.

У 2004 році Кувалдін брав участь в Помаранчевій революції, а в 2005 році записав сольний альбом "Дзеркало Миру". У 2013 році під час Євромайдану виконавець разом із гуртом "The ВЙО" підтримував протестувальників своєю творчістю.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ до нашої країни змінив сцену на окопи. Наразі він служить у Донецькій області зі 101 окремою бригадою ТРО Закарпаття.

Артист вважає, що захищати Україну має кожен, хто може тримати зброю. "Коли ти сидиш в окопах, і постійно в колективі, і постійно небезпека, то має бути якась емоційна розрядка. Пісня - це один із найкращих варіантів”, - також казав він.

Нагадаємо, волонтер Яна Матвійчук: "Вже незабаром активні українські громадяни стануть жертвами потужної російської ІПСО".

Раніше повідомлялося, ділки намагалися продати закордон деталі літаків: такі необхідні Україні.

Також, мама готувалася до похорону сина-воїна ЗСУ, який загинув під Бахмутом, але їй привезли не ту труну: "У цієї дитини..." .