Це народне свято відзначають завжди 17 березня, його називають Герасимом Граківниом. Православна церква відзначають відразу пам'ять двох святих Герасимів: Йорданського і Вологодського.

Також цей день називали ще Днем вигнання кікімори. А Граківником його назвали, бо саме цього дня повертаються ці пташки з теплих країн.

Свята 17 березня, фото: pixabay
Свята 17 березня, фото: pixabay

У народне свято 4 березня жінки пекли печиво та коржики у формі птахів. Таку випічку роздавали всім членам сім'ї. Вірили, що таким чином можна прискорити настання весни. Також домашньою випічкою варто пригостити жебраків і людей, які бідують. Зроблене сьогодні добро повернеться у потрійному розмірі.

Селяни на свято 4 березня проводили обряд, щоб дізнатися, яке зерно цього року дасть добрий урожай. Для цього з ранку виносили на вулицю житній, пшеничний та вівсяний снопи. Залишали на добу і наступного дня перевіряли, на якому найбільше інею. Саме така культура влітку дасть найбагатший урожай.

Популярні новини зараз
Чужі борги можуть стати вашою проблемою: "Нафтогаз" дивує українців "сюрпризами" Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Долар може зрости на 15 гривень Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп
Показати ще

Збір урожаю Земля.  Фото: Youtube
Збір урожаю Земля. Фото: Youtube

Що не можна робити

Більшість прикмет будуть пов'язані із взуттям. Просто раніше вірили, що в ній може сховатись Кікімора, яка приносить нещастя. Тому обов'язково потрібно викинути старе взуття, то викиньте і злих духів. Але нову не можна поки що одягати. Інакше отримайте у покарання головний біль. Тому не сильно ношене взуття – ваш варіант.

Не плануйте похід до стоматолога, ваше здоров'я тільки погіршиться, не робіть великих покупок, тому що вони принесуть вам лише клопіт. Також нікуди не їздите, тому що подорож принесе вам одні розчарування і не буде дуже приємною. Також заборонено слухати гуркіт грому, тому що це принесе вам біди. Закривайте вуха.

Свята 17 березня, фото: pixabay
Свята 17 березня, фото: pixabay

Не залишайте брудними половички та килимки. Якщо в них застрягли прикрощі, то ви занесете їх у будинок. Тому проведіть генеральне прибирання та витрусіть їх. Тоді приберете всі неприємності з дому.

Не можна сильно сміятися, тому що в цей період такі звуки приманюють погань і вона починає бідувати. Але й не сумуйте, щоб туга не залізла в душу і не мучила ваше серце. Якщо ви закохані – не зізнавайтеся сьогодні у своїх почуттях. Ви не знайдете відповіді на них. Також не підвищуйте голос на котів, не бийте їх, не ганяйте. Інакше на вас чекають сильні сімейні проблеми.

Нагадаємо, що Великдень у 2024 буде пізнім, а значить і Масляну треба почекати: дати свята та головні традиції.

Раніше ми повідомляли про 2 молитви, щоб ваш Ангел-Хранитель вас почув: для захисту та здоров'я.