Мандруючи світом або переглядаючи зарубіжні фільми, ми часто помічаємо цікаві культурні відмінності. Одна з них стосується традиції роззуватися перед входом до будівлі. Для багатьох українців це звична норма, проте в інших куточках світу ставлення до цього питання може суттєво відрізнятися.

Спостерігаючи героїв американських чи британських фільмів та серіалів, можна помітити, що вони запросто заходять у приміщення, не знімаючи взуття, а іноді навіть сідають чи лягають на ліжко в тому, в чому ходили на вулиці. Це може здатися дивним для людей, які звикли до традиції роззуватися перед порогом житла.

Прибирання будинку. Фото: скрін youtube
Прибирання будинку. Фото: скрін youtube

Виявляється, у великій частині світу люди не мають такої звички. Чому в деяких країнах це не прийнято – питання, яке породжує чимало дискусій та теорій.

Одна з теорій пов'язана із релігійними традиціями. Існує думка, що мусульмани та буддисти роззуваються, входячи до будинку, оскільки в їх релігіях прийнято босоніж у храмах та мечетях. Проте в Україні більшість населення є християнами, а в цій релігії немає традиції бути босими у церкві, але українці все одно знімають взуття на порозі.

Популярні новини зараз
Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Пенсії пропонують підняти на 60%: щоб більше не перебиватися копійками Пенсія за інвалідністю: скільки в 2024 році отримуватимуть українці з 3 групою Грошей немає, але їздити хочеться: автоблогер знайшов люксову "Славуту" у максимальній комплектації
Показати ще

Прибирання в будинку. Фото: скрін youtube
Прибирання в будинку. Фото: скрін youtube

Ще одна теорія пояснює відсутність традиції розуватися в Америці стабільним кліматом без частих опадів у вигляді снігу чи дощу, тому немає потреби захищати житло від бруду з вулиці. Однак ця версія також не бездоганна, адже на сніговій Алясці люди не роззуваються.

Англійці не звикли роззуватися в чужому будинку, хоча можуть ходити в шкарпетках серед близьких людей. Якщо ж англійцю в гостях запропонують перевзутися в тапці, це може сприйматися як образа.

Нагадаємо, незвичайні способи "запалити вогонь" мотивації для великого прибирання

Як повідомляв "Знай.ua", як вибрати оптимальне опалення для вашого будинку чи квартири

Знай.uа писав, експерти назвали жіночий предмет, який брудніший навіть унітазу: ви ніколи їх не чистите