Не секрет, що кімнатні рослини є не тільки прикрасою для житлового приміщення. Різноманітні види такої "зелені" славляться здатність виробляти кисень і навіть видаляти частки пилу з повітря. Як правило, найкращим рішенням для боротьби з пилом вважаються рослини з великим блискучим листям, яке за рахунок великої площі поверхні забезпечує максимальне захоплення частинок пилу.

Деякі сорти кімнатних рослин затримують пил одночасно випускаючи свіже повітря. Згідно з дослідженням 2015 року, проведеним у Китаї, листя з великою кількістю опушення та шорсткою поверхнею можуть збирати найбільшу кількість твердих частинок на зразок пилу.

Про це розповів один із українських блогерів-дачників, який часто ділиться порадами у соціальних мережах.

Кімнатні рослини, скріншот: YouTube
Кімнатні рослини, скріншот: YouTube

При цьому важливо не забувати регулярно прибирати пил із листя кімнатних рослин, щоб він не продовжував перебувати в приміщенні. Для цього ви можете використовувати суху тканину з мікрофібри або звичайну ганчірку або влаштовувати рослинам душ хоча б раз на тиждень. Протирайте рослини так само часто, як і інші поверхні у вашому будинку.

Популярні новини зараз
Тепер в ухилянтів заберуть останнє: змусять платити шалені гроші Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось
Показати ще

Тим не менш, почати слід з вибору оптимального кімнатного озеленення, яке забезпечить чистоту повітря та рятування від пилу. Наступні три рослини найкраще підходять для утримання будинку у чистоті.

Англійський плющ, скріншот: YouTube
Англійський плющ, скріншот: YouTube

Англійський плющ

Всі різні види англійського плюща хороші для збирання пороху. Також відомо, що вони поглинають вологу та випаровування з повітря, що робить їх чудовою зброєю проти плісняви. Саме тому цією рослиною нерідко прикрашають кухні та ванні кімнати. Він чудово виглядає у підвісних кашпо, невибагливий у догляді, а ще його досить легко знайти у продажу, що теж безперечний плюс.

Англійський плющ ефективно вбирає канцерогени та вуглекислий газ, а також солі важких металів та формальдегід, що робить його ідеальним сорбентом. Вимагає обприскування двічі на тиждень і краще переживає посуху, аніж рясний полив, тому будьте уважні.

Фікус каучуконосний, скріншот: YouTube
Фікус каучуконосний, скріншот: YouTube

Фікус каучуконосний

Популярність фікус легко ясна. Фікус каучуконосний або еластичний фікус - рослина з великим блискучим листям, наче натертим воском. За рахунок цього воно добре вбирає забруднення та забезпечує чистоту повітря в приміщенні.

Дослідження, проведене NASA, зробило висновок, що каучуконосний фікус можна визнати однією з кількох кімнатних рослин, які краще очищають повітря від забруднювачів, на зразок пилу. Велике листя рослини ефективно вловлюють дрібні частинки, але ви можете підвищити їхню продуктивність. Обприскуючи еластичний фікус один раз на день, ви можете підвищити його ефективність у контексті збирання пилу.

Хлорофітум чубатий, скріншот: YouTube
Хлорофітум чубатий, скріншот: YouTube

Хлорофітум чубатий

Хлорофітум чубатий або "павуча рослина" не має широкого листя, як каучуконоси, проте його маса листя робить рослину чудовим варіантом для збирання пилу. До того ж, це чудовий натуральний сорбент.

Дослідження показали, що протягом двох днів павутинні рослини можуть усунути близько 90% токсинів у кімнаті. Його часто містять у приміщеннях, де можлива присутність чадного газу, оскільки він нейтралізує продукти розпаду. Тобто, для кухні з газовою плитою це логічний вибір. "Павукова рослина" добре очищає повітря і видаляє з нього вологу, як і британський плющ, перешкоджаючи відсиренню і утворенню цвілі.

Нагадаємо, цибуля та часник пролежать 2 роки спокійно: як правильно зберігати їх.

Раніше повідомлялося, сантехніки "заборонили" один лайфхак з унітазом, який позбавить вас грошей: у жодному разі так не робіть.

Також, бажаєте мати хороший урожай – робіть все вчасно: які рослини потрібно садити на розсаду в січні.