Виявляється, свідомість, про яку ми завжди думали як про щось властиве лише людині, може бути поширеною у світі тварин. І це означає, що наші чотирилапі друзі можуть мати відчуття і відчувати та саме, що і ми.

Згідно з останніми дослідженнями, опублікованими у журналі Cell, вчені виявили ознаки свідомості у широкого спектру тварин, включаючи комах, рептилій та молюсків. Це означає, що вони можуть відчувати біль, радість та навіть вирішувати певні завдання.

комахи
комахи

Але це не все. Ціанобактерія UCYN-A, яка живе у водоростях, також має ознаки свідомості. Тож навіть найпростіші форми життя можуть мати свої власні відчуття та усвідомлення.

Деякі види тварин, такі як восьминоги, ворони, собаки, миші та слони, проявляють складні ментальні процеси та вміння вирішувати проблеми. Дослідження показують, що ці тварини можуть відчувати як фізичний, так і емоційний біль. Навіть деякі види плазунів, а також бджоли та мухи, досліджуються як потенційно свідомі істоти

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Графіки більше не застосовуються: де в Україні скасували відключення світла Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Дослідники вбачають реальну можливість свідомого досвіду у різних хребетних і безхребетних, включаючи рептилій, амфібій, риб, головоногих молюсків, десятиногих ракоподібних і комах. Вони розуміють свідомість як здатність тварини свідомо сприймати себе або оточуючий світ, а відчуття - як здатність переживати різні емоції.

Ці відкриття підштовхують нас думати про те, як ми взаємодіємо з іншими живими істотами. Навчальна спільнота планує подальше дослідження даної теми для кращого розуміння, як різні види тварин сприймають і взаємодіють зі світом навколо них. Основна мета полягає у розкритті міфів та поглибленні нашого розуміння свідомості в світі тварин, що може вплинути на законодавство щодо захисту тварин та біоетику.

Науковці підкреслюють, що якщо існує реальна можливість того, що тварина може мати свідомий досвід, це не можна ігнорувати при прийнятті рішень, що стосуються її життя та добробуту. Цей підхід вказує на необхідність розробки політик та законодавчих ініціатив, які враховують ці ризики та забезпечують адекватний захист для всіх видів тварин.

Нагадаємо, Летальна хвороба "косить" тварин, але легко передається на людей: що потрібно знати

Раніше ми розповідали Наскільки можна залишати котів самих вдома – ви більше ніколи не захочете піти