Хоча це може бути маловідомим фактом, магнітне поле Землі має хвіст... Коли сонячний вітер ударяє планетою, він залишає за собою довгу тінь, що тягнеться за Землею у вигляді хвоста. Цей хвіст називається хвостом магнітного поля чи магнітосфери Землі. Зазвичай він наповнений магнітними бурями.

В останні кілька років, згідно з недавнім дослідженням, вчені виявили загадку, пов'язану з магнітосферним хвостом - магнітну бурю, що зникла. Про це повідомляє Space.

Магнітні бурі, скріншот: YouTube
Магнітні бурі, скріншот: YouTube

Вони виявили ознаки магнітної бурі, але не виявили самої бурі, яка б їм відповідала. Місія NASA під назвою MMS зараз займається розгадкою цього явища.

Вона складається із чотирьох супутників, запущених у космос у 2015 році. Вони вивчають магнітопаузу Землі – область, де переважає магнітне поле нашої планети. У магнітопаузі відбувається переєднання ліній магнітного поля - вони збираються, розпадаються і з'єднуються знову. Цей процес створює потужні потоки тепла та кінетичної енергії.

Популярні новини зараз
Графіки відключень стануть жорсткішими – до чого готуватися українцям Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Магнітні бурі, скріншот: YouTube
Магнітні бурі, скріншот: YouTube

Вчені називають ці потоки суббурями. Супутники MMS виявили ознаки магнітного переєднання, яке має супроводжуватися суббурею, але самої суббурі не було. Вони не зафіксували потужних електричних струмів та коливань магнітного поля, характерних для цього явища.

Це може змінити розуміння взаємозв'язку між магнітним "переєднанням" і "суббурями" у хвостовій частині магнітосфери.

Нагадаємо, буває раз на 100 циклів: магнітні бурі кружлятимуть голови українцям цілий тиждень

Як повідомляв "Знай.uа", від бур із Сахари до колонізації Марса: "Інтерстелар" вже давно передрікав наші страждання

Знай.uа писав, від Місяця "відколовся" великий шматок і став астероїдом - чи варто боятися