В останні роки світ все частіше стикається з руйнівними природними катаклізмами, які не залишають місця для сумнівів: Земля готує нам щось грандіозне.

Потужний землетрус у Туреччині та Сирії минулого року став лише першим попереджувальним сигналом. Вчені по всьому світу все більше схиляються до думки, що відлік часу до глобальної природної катастрофи вже розпочався.

Землетрус у Туреччині. Фото: Youtube
Землетрус у Туреччині. Фото: Youtube

Однією з найбільших загроз для людства є супервулкани. Під час їх вивержень можуть вивільнитися тисячі кубічних кілометрів магми і попелу. Проте, супервулкани мають довготривалі періоди спокою, які можуть тривати сотні тисяч років, що ускладнює прогнозування їхньої активності.

Історія вже знає про виверження супервулканів. Наприклад, 70 000 років тому вулкан Тоба викинув величезну кількість попелу, що спричинило кліматичні зміни по всьому світу. Подібні події можуть мати катастрофічні наслідки для сучасного суспільства.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Сучасні вчені використовують широкий арсенал приладів і методик для прогнозування вулканічної активності, включаючи комп'ютерне моделювання, сейсмічні датчики, GPS моніторинг, інфрачервоне сканування та супутникові спостереження. Однак, останні дані не надто втішні: зафіксовано зростання кількості землетрусів та зміни в геотермічній активності в деяких регіонах, що може свідчити про зростання магматичного тиску під супервулканами.

У разі виверження супервулкана до атмосфери потрапить величезна кількість попелу та аерозолів, що зменшить кількість сонячного світла, яке досягає поверхні Землі. Це призведе до глобального похолодання, зниження врожайності сільськогосподарських культур та, як наслідок, до масового голоду.

Вулкан. Фото: скріншот youtube
Вулкан. Фото: скріншот youtube

Учені наголошують на необхідності консолідації зусиль світових урядів та міжнародних організацій. Незважаючи на те, що точно невідомо, коли відбудеться наступне виверження супервулкана, підготовка має початися вже зараз. Важливо мати плани евакуації населення, запаси продовольства та води, а також стратегії підтримки економік під час тривалої вулканічної зими.