Вчені з Університету Південної Каліфорнії здійснили важливий прорив у медицині, створивши «розумну таблетку», яка здатна в реальному часі відстежувати стан кишківника. Ця інноваційна розробка, опублікована в журналі Cell Reports Physical Science, може кардинально змінити підходи до діагностики та лікування захворювань шлунково-кишкового тракту.

Унікальність «розумної таблетки» полягає у використанні штучного інтелекту (ШІ) для аналізу сигналів, отриманих від датчиків, вмонтованих у таблетку. Ці датчики взаємодіють з котушкою, яка створює магнітне поле, дозволяючи точно визначити розташування таблетки у кишківнику з похибкою менше кількох міліметрів. Це перший випадок, коли вченим вдалося досягти такої високої точності позиціонування таблетки всередині організму.

Пігулки. Фото Freepik
Пігулки. Фото Freepik

Коли їжа перетравлюється, у кишківнику утворюються специфічні гази завдяки бактеріям. Зазвичай, для оцінки стану органа лікарі використовують прямі методи (збір газів) або непрямі методи (тестування дихання та аналіз калу). Нова система значно спрощує цей процес, дозволяючи отримувати дані про концентрацію газів у режимі реального часу.

Особливо важливою є функція відстеження тривимірних концентрацій аміаку, що необхідно для пацієнтів з виразкою або раком шлунка. У пігулку вмонтовані спеціальні газочутливі мембрани, що робить її незамінною для точного моніторингу стану кишківника.

Популярні новини зараз
Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Науковці підкреслюють, що нова технологія може мати широкий спектр застосувань. Вона здатна виявляти запалення, викликане хворобою Крона, а також доставляти ліки безпосередньо в уражені ділянки кишківника.

Хоча продуктивність системи вже перевірили в різних середовищах, що імітують шлунково-кишковий тракт, дослідники планують вдосконалити прилад перед випробуванням його на людях. Це необхідно для забезпечення максимальної безпеки та ефективності технології.

Вчені сподіваються, що їхня розробка незабаром стане доступною для широкого використання, допомагаючи лікарям та пацієнтам ефективніше боротися із захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Нагадаємо, Японією шириться смертельна інфекція: бактерії вбивають за 48 годин

Раніше ми розповідали, що Вчені готують людство до 25 години на добу - це може статися відносно "швидко"

Також, Жінки та чоловіки відчувають біль по різному – науковці пояснили чому