Британські вчені вважають, що бджолиний віск може стати порятунком для зберігання продуктів у військових зонах, таких як Україна. Вони допоможуть місцевим бджолярам створити нову воскову упаковку для продуктів, що швидко псуються, незважаючи на постійні російські атаки.

Росія останніми місяцями активно бомбила енергетичну інфраструктуру України, що викликало відключення електроенергії. Це означає, що влітку в деяких регіонах не буде можливості охолодити продукти.

Україна – найбільший виробник меду в Європі, і дослідники з Кардіффського університету зараз вивчають місцеві вулики, щоб знайти ті, які найкраще збережуть продукти.

Бджоли
Бджоли

"Використання обгортки з бджолиного воску, яка може вбити комах, здається природним способом вирішення цієї проблеми", – сказав професор Лес Байль з Кардіффа.

Популярні новини зараз
Не оновили дані у належний термін: що тепер чекає на чоловіків Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Команда професора Байля розробила кілька рецептів, використовуючи матеріали, які можна знайти у зонах бойових дій, щоб створити обгортки для збереження їжі. Вони протестували різні комбінації та знайшли найефективніші.

Вони змішують бджолиний віск із тканиною або папером і додають природні антимікробні рослини, такі як шавлія, щоб створити обгортки.

"Обертки з бджолиного воску традиційно використовуються для продовження терміну служби сендвічів, але їх можна використовувати і для інших продуктів", – додав він.

Кардіффські вчені співпрацюють з українськими бджолярами та дослідниками, щоб протестувати вулики по всій країні та знайти віск із потрібними властивостями.

Бджоли, фото: siberianhealth.com
Бджоли, фото: siberianhealth.com

Україна має багато бджолиного воску і бджіл, і знайшовши правильний віск, можна значно збільшити термін зберігання продуктів, що особливо важливо, коли немає холодильників і джерел енергії. Це не збереже продукти на місяць, але допоможе продовжити їхню свіжість на пару днів.

Українські колеги з Харківського політехнічного інституту поширюють інформацію з Кардіффа через інтернет та соцмережі, щоб люди могли спробувати ці обгортки вже цього літа.

Їх можна буде використовувати для зберігання хліба, фруктів та овочів, щоб вони довше залишалися свіжими.

Професор Байль та його команда сподіваються, що їхня робота допоможе не лише Україні, а й іншим країнам у зонах бойових дій використовувати природні антимікробні властивості меду, відомі ще з давніх-давен.

Нагадаємо, В Віктор Ющенко раптово "завірусився" в TikTok: "Ти що, з дуба впав?"

Раніше ми писали про те, що ці квіти допоможуть боротися зі шкідниками: що садити на городі

Це вас так бджоли покусали? Як швидко позбутися набряків на обличчі вранці