Щороку в останню неділю жовтня, українці переводять стрілки годинників на одну годину назад. Підприємці вважають, що перехід на зимовий час суттєво збільшує споживання електроенергії, та ініціюють його скасування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це було
Олег Гетьман, економіст і координатор експертних груп "Економічної експертної платформи", заявив, що перехід на зимовий час збільшить споживання електроенергії на 13%, тоді як її й так не вистачає через атаки росії на нашу енергосистему.
"Після переходу на зимовий час в Україні збільшується споживання електроенергії, що створює додаткове навантаження на енергосистему, яка й так працює в екстремальних умовах" - зазначив експерт.
У відповідь на це нардепка від "Слуги народу" Галина Третьякова повідомила, що народні обранці вже двічі намагалися проголосувати за законопроєкти про скасування переходу на зимовий час, але для цього не вистачало голосів.
Стосовно цього питання було багато дискусій, на якому часі залишатися – літньому чи зимовому.
Галина Третьякова повідомила, що у Верховній Раді готові повернутися до питання скасування сезонного часу в тому разі, якщо будуть відповідні ініціативи, зокрема – від Кабінету міністрів.
Нагадаємо, що Україна переводитиме стрілки цієї осені: зимовий час, який допоможе поспати довше.
Раніше ми повідомляли про перехід на зимовий час 2023 року: у яку дату українцям потрібно перевести годинник.
Також, перехід на зимовий час-2023: українців просять не проспати переведення годинників