Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам'ять преподобної Матрони Константинопольської.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІнші назви свята: "Матрона зимова", "Матрена наставниця", "Зима стає", "Зимовий день".
У цей день на Русі молилися перед іконою "Скоропослушниця" про прозріння очей, кульгавість, за дітей, про бажання мати здорову дитину, про порятунок з полону і при аварії корабля.
Цього дня прийнято дарувати жебракам предмети побуту та одяг. Тому саме час провести ревізію у шафі, знайти те, що ви не носите з якоїсь причини. Ці речі тільки захаращують простір, а є люди, яким вони дуже стали б у нагоді, особливо взимку. Віднесіть їх до благодійних організацій, до дитячих будинків або до церкви. Але спочатку краще їх перепрати, щоб позбавитися вашої енергетики. Інакше ви можете віддати іншій людині свій успіх.
Також варто приміряти теплий зимовий одяг, щоб перевірити його. Може щось потрібно вшити, розточити, зашити чи віддати у хімчистку. Речі, які ви не одягаєте більше трьох років, можна одразу віддавати. Швидше за все, ви більше їх не використовуєте.
Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною. А коли зима втомлюється, то пересідає на пегий кінь – час відлиги та бурого снігу. Хоча цінували будь-яку погоду, але красивішою та веселішою все ж таки вважалася біла зима, адже можна було ще й у сніжки пограти, на санях покататися.
Також у цей день починають лікуватись цілющими травами, які зібрали влітку. Це можна зробити для профілактики. Зазвичай на цей час трави вже висохли і можна заварювати з ними чай, щоб підтримати імунітет, або сильніші настої та відвари від різних хвороб. Найголовніша трава – іван-чай. Вважається, що вона має чарівну силу від різних недуг, але ще може допомогти знайти скарб.
До знахарів звертаються по допомогу від недуг, для привороження коханого, повернення зниклої худоби. Вам не відмовлять. А деякі обряди може провести не знахар.
Ви можете провести обряд від злого погляду, якщо не бажаючи постійно псувати іншим людям життя. Підійдіть до храму, всередину не заходьте, дайте жебракам три найулюбленіші свої речі. Але шкодувати про це не можна. Далі зайдіть до церкви і тримайте в руках три скельця. На них потрібно попередньо довго дивитися, потім біля ікони Богоматері скажіть: "Мати Божа, хочу у тебе попросити, від лихого ока мене звільнити. Матроною заклинаю, чистого погляду запитую. Амін. Амін. Амін". Перехрестіться, вийдіть і викиньте скельця, при цьому потрібно стояти обличчям до дверей храму, а кидати лівою рукою через праве плече.
Що не можна робити 9 листопада
Цього дня прийнято віддавати жебракам свій одяг, але не можна віддавати його не випраним, бо ви передасте їм свій успіх. Постарайтеся якнайменше розмовляти і не брати на себе багато турбот. Не варто брехати та хитрувати, а також планувати важливі зустрічі та переговори. Також не їжте жирну та важку їжу.
Нагадаємо про новий церковний календар: які зимові свята українці відзначатимуть уже у листопаді.
Раніше ми повідомляли, що вихідних може побільшати: в Україні хочуть вести нове свято - День подяки Богу