Священик Михайло Дудко розповів, як правильно дотримуватись Різдвяного посту, і чому котлети із сої – не вихід.

На думку священика, обмеження їжі в Різдвяний піст – не більше, ніж частина тих зусиль, які вимагаються від віруючих.

Різдвяний пост триває 40 днів, розпочався 15 листопада та закінчиться 24 грудня 2023 року. Однак він не такий суворий, як Великий піст.

Різдвяний піст 2020
Різдвяний піст 2020: Facebook

Але яким би піст не було, вживати страви з м'яса, птиці, яєць, молока, сиру, сиру в цей період не можна. Можна рибу, але не завжди.

Популярні новини зараз
Знайомся, це "чужа платіжка": що буде, якщо не виконати важливе правило Тарифи піднімуть з 1 січня: комунальники приготували новорічний "сюрприз" Подружжя заселилося в квартиру і лише через півроку довідалося, що п'ють воду з унітазу: чому це сталося Стільки грошей викинули даремно: які дрова категорично не можна використовувати для опалення
Показати ще

"Але ж піст не дієта. Без прилучення до традицій, що складалися століттями, церковним, без молитви утримання важко, та, мабуть, і безглуздо. Адже буває, що, позбавляючи себе скоромного, людина стає дратівливою, починає ненавидіти ближнього свого - така велика над ним влада звички до їжі земної, якщо не отримує він замість їжі духовної. Таким "постникам" один подвижник радив: "Їжте все, тільки людей не їжте", - нагадав священик.

Як тримати Різдвяний піст, Retail-loyalty.org
Як тримати Різдвяний піст, Retail-loyalty.org

Він радить більше молитися, щоб піст пройшов легше і душа витерпіла випробування плоті.

За монастирськими правилами, рибу на Різдвяний піст можна вживати тільки по суботах, неділях та у великі свята, а рослинна олія – по вівторках, четвергах, суботах та неділях.

Але для мирян, особливо зайнятих на важких роботах, є м'якіші правила. Наприклад, вино вважається більш пісним продуктом, ніж олія, але Дудко рекомендує краще вжити останнє, ніж алкогольний напій. Рибу, за його словами, можна їсти будь-якого дня, крім середи та п'ятниці. Урізноманітнити пісне меню допоможуть овочі, фрукти, гриби, каші.

Різдвяний пост, скріншот: YouTube
Різдвяний пост, скріншот: YouTube

"Сьогодні, щоправда, деякі намагаються тугу по скоромному заглушити продуктами із сої: котлетами, фаршами, фрикадельками зі смаком м'яса чи птиці. Але в цьому явно видно лукавство: плоть вимагає м'ясного смаку – ми їй потураємо. Зваріть квасолю або сочевицю - анітрохи не гірше, - додає священнослужитель.

Нагадаємо про Різдвяний піст-2023: харчування по всіх днях до 24 грудня включно, що можна є.

Раніше ми повідомляли про Різдвяний піст-2023 за новими датами: що потрібно обов'язково зробити до 15 листопада, правила 40 днів.