За новим православним каленжаром саме 21 листопада, православні віруючі вшановують день, коли святий Іоаким і свята Анна привели маленьку Марію на служіння Господу Богу.

Саме тому це свято називається Введенням у Храм Пресвятої Богородиці. Цього дня прийнято звертатися до Пресвятої Діви Марії та просити заступництва та здоров'я для всієї родини.

Введення у Храм Пресвятої Діви Марії
Введення у Храм Пресвятої Діви Марії

Цього дня виконайте три речі, щоб уся ваша родина була здоровою:
  1. Разом із дітьми сходіть до церкви та помолитесь. Попросіть у Діви Марії захисту та заступництва, здоров'я, щастя, добробуту для своїх дітей. До Святої можна звертатися і вдома перед святим образом, головне, щоб від щирого серця.
  2. Освятіть у церкві воду та напоїте дітей для міцного здоров'я, чоловіків для відданості, а жінкам, щоб бути завжди коханою.
  3. Обов'язково сходіть у гості або прийміть їх у себе. Цього дня прийнято відвідувати батьків, а якщо такої можливості немає перешліть гостинця, то це захистить сім'ю від бід на весь наступний рік.

Церква, фото: Знай.ua
Церква, фото: Знай.ua

Частування цього дня

Це свято посідає Різдвяний піст. З огляду на це святковий стіл має бути пісним. Не можна їсти м'ясо, яйця, сир, сметану тощо. Дата свята посідає перший період, який триває до 19 грудня. Він є найбільш полегшеним.

Адже, починаючи з першого дня посту, 15 листопада, дозволяються супи, каші, гарячі овочеві страви та з олією. Але тільки у вівторок, четвер, суботу та неділю. 2023 року 21 листопада припадає саме на вівторок.

Популярні новини зараз
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Українців позбавлятимуть водійських прав: хто в зоні ризику З 1 грудня платитимуть за пільговим тарифом: у кого зменшаться рахунки за світло
Показати ще

Різдвяний пост, скріншот: YouTube
Різдвяний пост, скріншот: YouTube

Згідно з народною прикметою, сніг, що випав після цього свята, лежатиме довго – аж до самої весни. Потрібно спостерігати, якою буде погода 21 листопада. Якщо вітряно, холодно, то й зимовий період буде не лише холодним.

Вважається, що зима прийде з морозами, холодом та снігом. А от якщо буде «мороз і сонце чудовий день», тоді врожай пшениці буде високим. Якщо за вікном буде морозно, тоді чекайте на спекотне спекотне літо.

А ще в народі кажуть, що така сама погода має бути в день Різдва. І якщо випаде сніг на вступ, то чекатиме його і 25 грудня. Якщо йтиме дощ, тоді і на Різдво він піде.

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін -  YouTube
Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін - YouTube

Що не можна на свято робити?

А тепер поговоримо про заборони цього дня. Церковне свято має починатися з молитви. Варто піти на святкову літургію, сповідь, причаститись. Звернутися до ікони Пресвятої Богородиці.

Бажано не виконувати якісь важкі фізичні роботи. А присвятити ранок цього дня церкві та молитвам. Протягом усього дня не можна лаятись, сваритися, засуджувати та обговорювати когось.

Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін -  YouTube
Введення у храм Пресвятої Богородиці 2020, скрін - YouTube

Землю вже не варто копати. Вважається, що до дня Благовіщення не можна чіпати землю лопатою. Краще також не прати, не шити, не вишивати, не мити моли тощо.

У церковні святкові дні не варто позичати комусь гроші, навіть найближчим людям. Не можна влаштовувати галасливі застілля, пити багато алкоголю, поганословити. Будь-які пишні гуляння у це свято під забороною.

Не можна одружуватись, вінчатися 21 листопада, бо цей день припадає на Різдвяний піст. Найголовніше – ваша душевна рівновага, спокій та розуміння суті свята. А також усвідомлення своїх гріхів, щире покаяння.

Молитва, церква. Фото: Знай.ua
Молитва, церква. Фото: Знай.ua

Нагадаємо про Різдвяний піст-2023: харчування по всіх днях до 24 грудня включно, що можна є.

Раніше ми повідомляли про новий церковний календар: які зимові свята українці відзначатимуть вже в листопаді.