У православній церкві цього дня вшановують святого Микиту Сповідника. Інші назви свята: "Микита Криголам", "День Микити", "День Водяного", "Пригощання Водяного", "Свято рибалок".

Криголамом день прозвали у зв'язку з початком льодоходу та відкриттям рибальського промислового сезону. Вважалося, що у цей день прокидається від зимової сплячки водяної.

Насправді вважали, що у водяного добрий характер. Він має безліч обов'язків – пасти риб на дні річки, розпоряджатися русалками та різними водними мешканцями. Тому в нього просто немає часу, ані бажання шкодити людям спеціально. Однак, як і всі, він може іноді роздратуватися. Затягує на дно людину, яка задивилася на воду, або тварину, яка заблукала. Якщо люди ще могли вкотре не підходити до води, то з тваринами було важче. Тому його сьогодні треба задобрити. Робиться це дуже просто – потрібно просто кинути хліб, кашу чи курячі потрухи. Якщо рибалка хоче, щоб у нього був вдалий улов, то потрібно ще вилити трохи олії.

Популярні новини зараз
Чужі борги можуть стати вашою проблемою: "Нафтогаз" дивує українців "сюрпризами" Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Від суми в чеку волосся дибки стануть: супермаркети оновили ціни на ковбасу, сало та сосиски Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп
Показати ще

Ще сьогодні слід освідчуватися у коханні. Вважається, що тоді ви ніколи не розлучитеся з цією людиною. А якщо вас випадково облили чимось, то до літа ви будете щасливі. Якщо ж почули сьогодні дятла, то на вас чекає новосілля.

Сни, що приснилися 3 квітня, означають таке: співати заупокійні молитви — до довгого життя; грати на баяні - до печалі; перебирати ягоди - до гірких сліз; дорікати будь-кому — до подяки від солідних людей; бачити прокурора - до тривожного стану душі; хропіння чути - до втоми; рахувати яйця — до втрати друзів.

Спляча людина, фото: Знай.ua
Спляча людина, фото: Знай.ua

Що не можна робити 3 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - лаятись, пліткувати, ображатися та ображати, сумувати та відмовляти у допомозі.

Наші пращури помітили, що у цей день погода буде поганою.

Триває Великий піст 2024, тим, хто постить, у цей день дозволяється гаряча їжа без олії.

Нагадаємо, що залишилося кілька днів: 2 найважливіші молитви у Великий піст.

Раніше ми повідомляли про Великий піст-2024: як правильно харчуватися, приклади страв та навіщо взагалі постувати.