На вулиці Миколи Бобяка в Ужгороді, центрі Закарпаття, раптом з'явилася алея пальм. Новина про це викликала справжній ажіотаж у соціальних мережах після того, як заступник міського голови Євген Плавайко поділився інформацією про це у своєму Facebook.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСпочатку фотографії та відео ужгородських пальм на тлі квітучих сакур заповнили стрічки користувачів, викликавши бурхливі обговорення та інтерес.
За словами чиновника, ці пальми були закуплені та висаджені з ініціативи будівельної компанії, яка поряд будує житловий комплекс. Їх шість, і, за словами представників компанії, ці пальми з південних країв мають почуватися комфортно в ужгородському кліматі.
Однак, незважаючи на оптимістичні заяви, виявилось, що інформація не зовсім відповідає дійсності.
Журналіст та власник екзотаріуму "Акваріум" Олег Диба пояснив, що пальми, навіть найморозостійкіші, не можуть так легко адаптуватися до клімату Закарпаття.
В Україні поширені два види пальми, які можуть переносити деякі морози, але вони все одно не такі стійкі до холоду, як хотілося б.
"Грунт має бути дренованим, водопроникним. Але навіть про це у випадку "перших закарпатських пальм" ніхто не подбав - їх просто висадили в ями, викопані в нашій глині або суглинку. Ці пальми приречені, вони при певному збігу сприятливих обставин можуть перезимувати одну чи дві зими, але далі однаково вимерзнуть", – каже Олег.
В умовах Закарпаття, де клімат сильно вологий та морози можуть досягати мінус 20 градусів, пальмам буде дуже тяжко. Тим більше, що жодних особливих заходів щодо забезпечення виживання пальм не було вжито.
На думку Олега Диби, для підвищення шансів виживання пальм на Закарпатті було б краще посадити їх у ємності та систематично поливати, а на зиму переносити до приміщення із контрольованими умовами.
"Але цим забудовник, який купив пальми за ціною не менше 15000 грн за штуку, навряд чи буде морочитися."
Однак ця новина розбурхала українців і вони масово поширюють її мережею. Не обійшлося і без мемів.
Нагадаємо, " Київтеплоенерго" витрачає мільйони на ремонт будівлі, коли місто стогне від аварій
Раніше ми писали про "Потужну відповідь на несподіване настання росіян": Нацполіція України закупить наручників на 15,5 млн. гривень