В Україні зіткнулися із серйозною проблемою: висока передчасна смертність. Середня тривалість життя українців виявилася найнижчою в Європі – лише 71,3 року у 2020 році. І за цим стоять кілька важливих причин.

По-перше, багато що пов'язано з низьким рівнем здорового способу життя. Деякі з нас не надто серйозно ставляться до гігієни та безпеки, а шкідливі звички, такі як куріння та вживання алкоголю, лише посилюють ситуацію.

Здоров'я серця, фото nur.kz
Здоров'я серця, фото nur.kz

Крім того, доступ до медичних послуг часто обмежений, особливо для мешканців маленьких міст та сільської місцевості. Іноді люди відкладають похід до лікаря до останнього моменту, коли вже запізно.

Про це повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Популярні новини зараз
"Переляки закінчилися": ведичний астролог визначив, що переживе Україна влітку 2024 року "Дуже важко": воїн ЗСУ, який став ТЦКшником після поранення, розкрив правду про видачу повісток Залишаться без пенсій: кого з українців позбавлять виплат, 7 категорій На ці питання потрібно відповідати правильно: що потрібно пам'ятати, якщо ваше авто зупинила поліція
Показати ще

Також важливо відзначити нераціональну структуру медичної системи. Замість акценту на попередження захворювань ми частіше стикаємося з лікуванням їх наслідків. І це лише посилює проблему.

Особливо гострою ця проблема стає для мешканців малих населених пунктів, де доступ до медичних послуг та рекреаційних зон обмежений.

За статистикою, чоловіки помирають раніше за жінок у 2,3 рази частіше, що пов'язано з особливостями їхнього способу життя, включаючи шкідливі звички та зайнятість у небезпечних умовах праці.

смерть
смерть

Куріння та вживання алкоголю також відіграють свою роль у зростанні смертності. За даними ВООЗ, на липень 2023 року в Україні курили 27,4% дорослих, а щороку алкоголь спричиняв смерть понад 8 тисяч громадян, переважно чоловіків.

Гендерні відмінності також відіграють свою роль. Чоловіки, як правило, стикаються з вищим рівнем смертності, частково через особливості їхнього способу життя та роботи у небезпечних умовах.

І не можна забути про війну, яка серйозно вплинула на рівень смертності в країні. Бойові дії не лише призвели до втрати життя на фронті, а й обмежили доступ до медичної допомоги на окупованих територіях.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що 2 8-річна фізично здорова дівчина закінчить своє життя евтаназією: "Я нікуди не їду..."

Вам буде цікаво дізнатися, хлопець помер після візиту до ТЦК: що кажуть військкоми