Швейцарські вчені винайшли унікальний гель, який стане в нагоді всім любителям гучних вечірок. За словами дослідників, цей засіб здатний розщеплювати алкоголь в шлунково-кишківниковому тракті людини.

Про це розповідає ETH Zurich.

Дослідники представили нову розробку – протеїновий гель, який може розщеплювати алкоголь у шлунково-кишковому тракті, зменшуючи його шкідливий вплив на організм. Авторами цього унікального винаходу є науковці зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха.

Двоє вчених проводять досліди
Двоє вчених проводять досліди

Як діє гель

Більша частина алкоголю всмоктується в кров через слизову оболонку шлунка та кишківника. Потрапляючи в печінку, він перетворюється на токсичний ацетальдегід, а потім – на оцтову кислоту.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили
Показати ще

Ацетальдегід завдає шкоди не лише печінці, але й іншим органам. При вживанні великої кількості алкоголю за короткий час печінка не встигає переробити токсин, що призводить до інтоксикації.

Розроблений гель переносить розщеплення алкоголю з печінки в травний тракт. Завдяки цьому ацетальдегід не утворюється як проміжний продукт, що дає змогу уникнути інтоксикації.

Як він виготовляється

Для виробництва гелю використовують звичайні сироваткові білки – побічний продукт сироваріння. Їх варять протягом кількох годин, поки не утворюються довгі тонкі волокна. Потім додають сіль і воду. В результаті волокна утворюють гель.

Вчений дивиться в мікроскоп
Вчений дивиться в мікроскоп

Нагадаємо, що вчені розробили унікальний прилад, який допоможе сліпим людям бачити світло.

Як повідомляли раніше, вчені навчилися вирощувати зуби.

Як писав "Знай" раніше, вчені зробили приголомшливе відкриття про тварин.