Сонячна активність циклічна і змінюється у межах багаторічних періодів. Як правило, "малі" та найбільш виражені цикли тривають приблизно 11 років, а більш тривалі - сотні і навіть тисячі років. Протягом цього часу динамічно змінюється кількість сонячних плям у атмосфері зірки, і навіть відбуваються викиди корональної плазми у міжзоряне середовище.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІмовірно, пік поточного сонячного циклу припаде на 2024-2026 роки: у цей час у фотосфері Сонця збільшиться кількість плям, а в магнітосфері Землі можуть статися сильні бурі, частина енергії яких сягне і поверхні нашої планети.
Про це повідомляє портал "Space Weather Prediction Center".
Саме зіткнення сонячних плям різної полярності стає головною причиною вибухових викидів у міжзоряне середовище. Найбільшої шкоди ця активність завдасть космічних апаратів, практично не захищених від сонячного вітру.
Незважаючи на сильне магнітне поле та щільну атмосферу Землі, частина енергії здатна вплинути і на роботу електроніки на поверхні аж до її відключення, а також викликати погане самопочуття та нездужання. Особливо сильні спалахи можуть призвести до смерті окремих живих організмів і руйнації екосистем.
За останні місяці повідомлення про "сонячну небезпеку" з'являлися особливо часто. Однак "повернення до кам'яного віку" все ще залишається лише примарною ймовірністю, яка може (і буде) використовуватись у мас-медіа для різноманітних спекуляцій та апокаліптичних прогнозів.
Незважаючи на зростаючу інтенсивність, сонячна активність, як і раніше, залишається закономірним процесом, а тому чекати "руйнівних сюрпризів" найближчим часом навряд чи варто.
Нагадаємо, "штормитиме" по кілька днів: названі дати магнітних бур у березні.
Раніше повідомлялося, що березень буде важким: коли Землю накриватимуть потужні магнітні бурі.
Також, на Сонці сталися спалахи, які могли "покласти" стільниковий зв'язок: це лише початок.