Село Хоксе в Непалі, відоме своїми скромними хатинами та гарними пейзажами, приваблює не лише мандрівників, які прагнуть підкорити Еверест, а й фахівців у галузі охорони здоров'я, які борються із жахливою практикою міжнародної торгівлі органами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКожен другий дорослий мешканець цього села був змушений продати одну зі своїх нирок за гроші. Дивно те, що за безцінь.
Наслідок цього жорсткого експлуатаційного процесу вражає своїм жахом та масштабом. Трансплантологи найчастіше полюють за вразливими людьми у сільських районах по всьому світу.
У Непалі брокери представляють багатих іноземних клієнтів, будують стосунки з потенційними жертвами і обманом змушують їх віддати нирку, обіцяючи великі виплати і приховуючи ризики для здоров'я.
Дослідження 2015 року виявило, що понад 300 мешканців села Хоксе продали свої нирки лише за 200 доларів США (7800 грн). Більшість із них потрапляли до Індії, де жили потенційні клієнти.
Навіть ті, хто отримував великі виплати, стикалися із жахливими наслідками. Жителі Непалу часто ставали жертвами ниркової недостатності через екстремальні температури та нестачу води.
Один з тих, хто вижив, Джіт Бахадур Гурунг, зараз тричі проходить діаліз крові, щоб вижити без нирки, яку він продав, але тепер йому самому потрібний донор.
На думку експертів, близько третини всіх трансплантацій у Непалі пов'язані з гастарбайтерами, що повертаються з-за кордону, чиї нирки зруйновані через жорсткі умови праці.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що жінка поховала доньку і впевнена, що в цьому винен статевий орган зятя. Хоче експертизу
Вам буде цікаво дізнатися, чи українка померла, але врятувала життя чотирьом людям