Ета-Акваріди, або метеорний дощ, який нерідко називають Ета-Акварідою, - це явище, яке зазвичай проявляється з 19 квітня по 28 травня щороку. Іншими словами, ви зможете насолодитися нічним зорепадом і загадати бажання, але варто підготуватися.

Метеоритний дощ отримав свою назву від точки на небі, з якої виходять Ета-Акваріди, а саме від радіанта Водолія.

Ета-Акваріди походять від уламків комети Галлея, а це один із двох метеорних потоків, що утворилися в результаті її розпаду. Земля перетинає траєкторію Галлея двічі: у жовтні, коли створюється інший метеорний потік, Оріоніди, і у квітні-травні, коли спостерігається Ета-Акваріда.

Щоб побачити Галлея знову, нам доведеться зачекати до 2061 року.

Популярні новини зараз
Графіки відключень стануть жорсткішими – до чого готуватися українцям Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Щоб спостерігати Ета-Акваріди, вам знадобиться місце подалі від міських вогнів і темне небо. Найкращий час для спостереження – це ранній ранок, за години дві до сходу сонця. Приготуйтеся до прохолодної погоди, візьміть із собою ковдру чи зручне крісло та знайдіть зручне місце для спостереження.

Щоб максимально насолодитися цим явищем, використовуйте інтерактивні карти або таблиці радіантів, щоб визначити напрям, звідки з'являються метеори. І пам'ятайте, що метеори можуть мерехтіти у будь-якій частині неба, не тільки з точки радіанта.

Нагадаємо, від бур із Сахари до колонізації Марса: "Інтерстеллар" вже давно передрікав наші страждання

Раніше ми писали про те, що людство чекають ще сильніші магнітні бурі - 10 травня було лише початком, чого боятися

Крім того, Знай.ua повідомляв, що з ніжних зим в Україні вже не буде? Метеоролог налякала прогнозом