У вересні 2024 та березні 2025 року відбудеться рідкісне астрономічне явище, відоме як "велика зупинка Місяця".

Востаннє таке спостерігалося майже два десятиліття тому, 2006 року. Це унікальне явище пов'язане з особливостями руху Місяця та його орбіти навколо Землі. Про це повідомляє Live Science.

Місяць. Фото: Youtube
Місяць. Фото: Youtube

Під час "великої зупинки Місяця" наш супутник сходить і заходить у крайніх північних та південних точках, досягаючи максимальних висот та мінімальних точок за 18,6-річний місячний цикл. Це можливо через те, що орбіта Місяця нахилена під кутом 5,1 градуса щодо площини, де обертаються планети Сонячної системи.

Найкращі умови для спостереження "великої зупинки Місяця" очікуються у вересні 2024 та березні 2025 під час рівнодення.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Однак видимість залежатиме від фази Місяця, місцезнаходження спостерігача та погодних умов. Оптимальними моментами для спостереження є періоди сходу і заходу Сонця, а також навпаки – під час повного Місяця.

Місяць. Фото: Youtube
Місяць. Фото: Youtube

Це рідкісне астрономічне явище, безумовно, приверне увагу шанувальників зоряного неба та професійних астрономів з усього світу. Воно буде нагадувати про складну і одночасно захоплюючу взаємодію тіл у нашій Сонячній системі.

Нагадаємо, наш Всесвіт може виявитися величезним бубликом - вчені зробили вражаючу гіпотезу

Як повідомляв "Знай.uа", трагічно загинув астронавт, автор легендарного знімку "Схід Землі"

Знай.uа писав, вчені в паніці через те, що відбувається з магнітним полем Землі: одне питання не дає спокою