Бактерії є скрізь, зокрема на предметах, якими ви користуєтеся щодня. Ви не можете уникнути всіх мікробів, і більшість із них не викликають захворювань.

Мікроби / фото: Livescience
Мікроби / фото: Livescience

Але за допомогою кількох корисних звичок, таких як регулярне миття рук, прибирання та розумне зберігання речей, ви можете допомогти захистити себе та інших, повідомляє Science Alert.

Ручки для візків для покупок

Щодня десятки людей користуються візками для покупок, проте їх рідко дезінфікують. Через це ручки є ідеальним місцем розмноження мікробів, особливо тих, що поширюють хвороби.

Одне дослідження, проведене в США, показало, що понад 70% візків для покупок були забруднені коліформними бактеріями, групою, яка включає штами, часто пов'язані з фекальним забрудненням (такі як кишкова паличка ).

Популярні новини зараз
Гроші більше не прийдуть: в Україні масово скоротять кількість пільговиків Не пенсія, а знущання: хто з українців приречений на копійчані виплати від держави Важливе нововведення з 1 серпня: стосується всіх, у кого є банківські картки Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ
Показати ще

Захистіть себе: завжди дезінфікуйте ручки візка перед використанням, особливо враховуючи, що ви, ймовірно, будете брати до рук їжу, телефон або торкатися обличчя.

Кухонні губки

Кухонна губка, фото: Знай.ua
Кухонна губка, фото: Знай.ua

Губка біля раковини може бути одним із найбрудніших предметів у вашому домі. Губки пористі, вологі та часто контактують з їжею, а це ідеальні умови для розмноження бактерій.

Захистіть себе: дезінфікуйте губку щотижня, розігріваючи її в мікрохвильовій печі, замочуючи в оцті або пропускаючи через посудомийну машину. Замінюйте її, якщо вона має неприємний запах навіть після миття. Використовуйте різні губки для різних завдань (наприклад, одну для посуду, іншу для прибирання після сирого м’яса).

Обробні дошки

Обробні дошки можуть затримувати бактерії в борозенках, що залишаються після порізів ножем. Сальмонела та кишкова паличка можуть годинами виживати на сухих поверхнях і становити небезпеку, якщо дошки не чистити належним чином.

Захистіть себе: використовуйте окремі дошки для сирого м’яса та овочів. Після використання ретельно вимийте гарячою водою з милом, добре прополощіть та повністю висушіть. Замініть дошки , на яких утворилися глибокі борозни.

Кухонні рушники

Багаторазові кухонні рушники швидко стають магнітом для мікробів . Ви використовуєте їх, щоб витирати руки, поверхні та прибирати розлиту рідину, часто без достатнього регулярного прання.

Дослідження показують, що кишкова паличка та сальмонела можуть жити на тканинних рушниках годинами.

Захистіть себе: використовуйте паперові рушники, коли це можливо, або окремі тканинні рушники для різних робіт. Регулярно періть рушники в гарячій воді з відбілювачем або дезінфікуючим засобом.

Мобільні телефони

Мобільний телефон, скріншот: YouTube
Мобільний телефон, скріншот: YouTube

Телефони ми носимо з собою всюди, навіть у ванну кімнату, і ми постійно до них торкаємося. Їхнє тепло та часте використання роблять їх ідеальним місцем для бактеріального зараження.

Захистіть себе: уникайте використання телефону у ванних кімнатах та часто мийте руки. Протирайте його злегка вологою серветкою з мікрофібри та м’яким милом. Уникайте агресивних хімікатів або прямих розпилень.

Килимки для ванної кімнати

Тканинні килимки для ванної поглинають воду після кожного душу, створюючи тепле, вологе середовище, де можуть процвітати бактерії та грибки.

Захистіть себе: розвішуйте килимок для ванної сушитися після кожного використання та періть його щотижня в гарячій воді.

Рушники та іграшки для домашніх тварин

Рушники та іграшки для домашніх тварин залишаються вологими та контактують зі слиною, шерстю, сечею та бактеріями, що живуть на вулиці.

Захистіть свого улюбленця (і себе): періть рушники для домашніх тварин щотижня гарячою водою з миючим засобом, безпечним для домашніх тварин. Дайте іграшкам висохнути на повітрі або використовуйте сушарку. Регулярно замінюйте зношені або пошкоджені іграшки.

Раніше портал Знай писав, як зберегти букет троянд свіжим на два тижні: секрети з аптечки і не тільки.

Крім того, ми повідомляли, що насправді приховують публікації у соцмережах: ознаки низької самооцінки.

Також портал інформував, коли викопувати озиму цибулю у 2025 році: підказки для тих, хто боїться помилиться з конкретними датами