Уявіть собі роботу, де на вас щодня нападають сотні кровожерних комарів. Жахливо, чи не так, а для одного науковця з Мельбурнського університету це звичайний день.

Про це розповідає Need To Know.

Перран Росс, ентомолог, вже понад десять років вивчає комарів. Його дослідження зосереджені на тому, чому комарі віддають перевагу одній людині над іншою, а також на розробці нових методів боротьби з цими шкідниками.

Перран Росс. Фото: вільні джерела
Перран Росс. Фото: вільні джерела

Для проведення своїх досліджень Росс використовує себе як приманку для комарів. Він годує комах власною кров'ю, щоб вивчити їх поведінку та харчові уподобання.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Він може годувати до 3000 комарів на день, що еквівалентно 10 мл крові. Звичайно, це не обходиться без наслідків. Росса часто кусають, його шкіра свербить і опухає, але він вважає, що це того варте заради його досліджень.

"Люди часто запитують мене, чому я це роблю", - каже Росс. "Я пояснюю їм, що це важливо для науки. Ми намагаємося знайти способи боротьби з комарами, які переносять небезпечні захворювання, такі як малярія та денге. Моя робота може допомогти врятувати життя людей".

Дослідження Росса вже дали значні результати. Він виявив, що комарів більше приваблюють люди з певними типами крові та запахами шкіри. Ці знання можна використовувати для розробки нових репелентів та пасток для комарів.

Робота Росса не для всіх, але вона є важливою частиною боротьби з комарами та захворюваннями, які вони переносять. Його самовіддача та мужність заслуговують на повагу.

Перрана Росса кусають комари. Фото: вільні джерела
Перрана Росса кусають комари. Фото: вільні джерела

Нагадаємо, що швейцарські вчені винайшли унікальний гель проти похмілля.

Як повідомляли раніше, вчені навчилися вирощувати зуби.

Як писав "Знай" раніше, вчені зробили приголомшливе відкриття про тварин.