Нове дослідження, проведене вченими з Університету Анкари, пролило світло на давню загадку, яка турбує власників кішок по всьому світу: чому ці милі створіння так наполегливо псують наші меблі своїми гострими кігтиками?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРезультати не лише розкривають причини такої поведінки, а й пропонують практичні поради щодо того, як зберегти домашній затишок і при цьому не засмутити свого пухнастого улюбленця. Про це повідомляє SciTechDaily.
Провідний автор дослідження зазначає, що на схильність кішок до дряпання меблів впливає цілий комплекс факторів. Серед них – наявність дітей у будинку, особливості характеру самої кішки та рівень її фізичної активності.
Ці висновки можуть стати ключем до розробки ефективних стратегій, які допоможуть перенаправити природний інстинкт кішок на спеціально призначені для цього предмети, такі як кігті.
Для проведення дослідження вчені опитали понад 1200 власників котів у Франції. Вони збирали різноманітну інформацію про повсякденне життя тварин, їх характеристики та прояви так званої "небажаної поведінки". Аналіз даних показав кілька захоплюючих закономірностей.
Виявляється, що основною причиною надмірного дряпання меблів у кішок є стрес.
Наприклад, присутність маленьких дітей у будинку може значно підвищувати рівень тривожності у кішок. Крім того, тривалі та інтенсивні ігри також можуть призводити до збільшення рівня стресу через постійну стимуляцію.
Цікаво, що кішки з більш агресивним характером частіше демонструють схильність до псування меблів.
Нагадаємо, спите з котом? Вам погані новини: яку небезпеку несе така близькість
Як повідомляв "Знай.ua", черв'яки, дикобрази і навіть скорпіони: яких екзотичних тварин купують українці в інтернеті
Знай.ua писав, кішка довгий час симулювала перелом, щоб отримати "обіймашки": розорила господиню на 40 тисяч гривень